Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar

Haberler
WWF Türkiye: Bu Cumartesi Işıklar Tüm Dünyada ‘Dayanışma’ için Kapanacak

WWF’in iklim krizine dikkat çekmek için 2007’den beri ışıkların bir saat kapatılması çağrısı yaptığı Dünya Saati bu yıl Dünya Dayanışma Saati olacak.

26.03.2020
Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi

Koruncuk Vakfı, Türkiye’nin aile ve çocuk yeniden birleşme sürecindeki sosyal politikalarına katkıda bulunmak üzere ülkemize özgü bir model geliştirmek amacıyla başlattığı Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi’nin gelişiminin anlatıldığı ve Avrupa’dan katılımcılarla iyi uygulamaların tartışıldığı sempozyum, 13-14 Mart tarihinde gerçekleştiriliyor.

20.03.2020
Sivil Toplumun Adalete Erişimi !

Adalet Sistemini İzleme Derneği olarak, yargının herkes için adil, hesap veren, şeffaf, sürdürülebilir, erişilebilir ve anlaşılabilir şekilde işletilmesi adına, adalete erişim alanında yaşanan sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri oluşturabilmek için çeşitli çalıştaylar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaların ilkini ‘Sivil Toplumun Adalete Erişimi’ başlığıyla .. Şubat 2020 tarihinde İstanbul Politikalar Merkezi’nde gerçekleştirdi.

16.02.2020
2020 Gönüllülerin Yılı Olsun!

Ankara’da yeri bulunan Genç Düşünce Enstitüsügönüllük çalışmalarında bulunan gençlerin yasalarkarşısında bir hakkı olmaması sebebiyle yasatasarısı hazırlama kararı aldı.

21.01.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "2019 yılını gönüllülük yılı ilan ettik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Salondaki Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ve katılımcılardan görüntüler ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

21.01.2020
Genç Fidanlar Seni Unutmayacak !

Kurucu Onursal Başkanımız ve Toprak Dedemiz Sayın Hayrettin Karaca'yı kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Kendisini son yolculuğuna 22 Ocak Çarşamba günü öğle namazına müteakip İstanbul’da Fatih Camii’nden uğurlayacağız.

21.01.2020
18.5 Saat Projesi Başvuruları Açıldı

18.5 Saat Projesi Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen lise ve üniversite öğrencilerine (14-24 yaş arası) Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda bilgi aktarılmasını, yaşadıkları bölgelerdeki sorunların tespit edilmesini ve bu sorunlar için proje üretilmesini amaçlamaktadır.

17.01.2020
Gönüllülük ve Hukuk

İstanbul Hepimizin Girişimi’nin hazırlayıp sunduğu, Şehir Hepimizin Programı’nda Pinar Uyan Semerci’nin konuğu Nurhan Yentürk Program Başlığı: Türkiye’de Gönüllülük Araştırması 2019: Gönüllülük ve Hukuk. Medyascope TV’de 13 Ocak 2020 Pazartesi 16:00’da.

15.01.2020
Gönüllüler Günümüz Kutlu Olsun!

Gönüllü hizmetleri daha da yaygınlaştırmak ve tanıtmak için; Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun 2001 yılını, Dünya Gönüllüler Yılı olarak ilan etmesiyle birlikte, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü olarak kabul edilmiştir. Gönüllüler Günümüz Kutlu Olsun!

08.12.2019
Yerel Yönetim-Eğitim-Çocuk Alanı Tüm Yönleriyle Meydan’da Tartışıldı

Boğaziçi Mezunlar Derneği’nde sivil toplum ve belediyelerden temsilcilerin katılımıyla düzenlenen Meydan’da, yerel yönetim-eğitim-çocuk üçgeninde mevcut durum, sorun alanları, ve çözüm önerileri konuşuldu. Özellikle yerel yönetimlerin eğitim konusundaki rolüne odaklanılan buluşmada, katılımcılığın ve müzakerenin esas alındığı çalışma yöntemiyle gün boyunca; eğitim alanındaki işbirliği ve diyalog imkanları konuşuldu. Eğitim ve çocuk alanında yapılan farklı çalışmaların da dile getirildiği Meydan buluşmasını yerel yönetim ve sivil toplum temsilcileri Sivil Sayfalar için değerlendirdi.

28.11.2019