Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Gençlerin sizce en önemli sorunu nedir ?

Sonuçlar

Haberler
Dayanışma !

16.02.2023
Enstitü olarak Bölgedeydik !

Ülkece yaşayabileceğimiz en büyük kabuslardan birini yaşıyoruz. Kahramanmaraş'ta üst üste meydana gelen iki depremle korkunç bir yıkım yaşadık ve birçok canımızı kaybettik. Enkaz altında kurtarılmayı bekleyen onlarca canımız var ve kurtulan insanlarımız da çok zor şartlar altında hayatta kalmaya çalışıyor.

15.02.2023
Genel Kurul Duyurusu

GENÇ DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ’nün 1. Olağanüstü Tüzük Genel Kurulu için 01 Mart 2023 tarihli ilk toplantıda gerekli nisap sağlanamadığından ikinci toplantı 19 Mart 2021 tarihinde Pazar günü saat 12:00’de; dernek adresinde bulunan dernek genel merkezimizde ve aynı gündem ile yapılacaktır.

13.02.2023
Beslenme Hakkı Çocuğun İnsan Hakkıdır !

Sağlıklı beslenme, çocuğun yaşam kalitesini, sağlığını, gelişimini olumlu etkileyen, onu güçlendiren, eğitimden yaralanma potansiyelini ve başarısını arttıran önemli bir etmendir. Bu nedenle beslenmenin her çocuk için onurlu, erişilebilir, yeterli ve sağlıklı olması gerekmektedir. Son zamanlarda yapılan pek çok araştırma, çocukların ve gençlerin sağlıklı beslenme hakkından, dolayısıyla eğitimden etkili bir şekilde yararlanamadığını, öğrencilerin sağlıklı beslenme dahil sağlık davranışlarının akademik başarılarında önemli olduğunu ve bilişsel becerilerinin (konsantrasyon, hafıza v.b.), eğitime devam ve başarı/mezuniyet oranlarını da etkilediğini göstermektedir.

19.12.2022
ALF TÜRKİYE AĞI ESKİŞEHİR’DE!

Anna Lindh Vakfı, Akdeniz’in her iki kıyısındaki toplumların ve insanların, birbirlerine yakınlaşması ve ortak projeler gerçekleştirmesi amacıyla kurulmuştur. Avrupa-Akdeniz İşbirliğinin çerçevesinde 42 üyesi ülkesi bulunan Vakıf, bölgenin ortak geleceği için sivil toplum desteklemekte, Akdeniz’de işbirliğini geliştirmek amacıyla insanları bir araya getirmektedir. 2004 yılında kurulan ALF’in Genel Merkezi 2005 yılında İskenderiye’de açılmıştır. Böylelikle, ALF Avrupa Birliği ve Akdeniz Ortak ülkeleri tarafından ortaklaşa oluşturulan ilk ortak iletişim-köprü kurumu haline gelmiştir.

19.12.2022
ALF de çalışmalar devam ediyor

Üyesi olduğumuz Anna Lindh Foundation yıl sonuna doğru beraberce kapsamlı çalışmalara imza atıyoruz. Üyelerimizin de katılımlarına açık olan etkinliklere dahiliyetiniz güç verecektir.

14.11.2022
Geliyor Gelmekte olan Gönüllülük yasası

Genç Düşünce Enstitüsü Başkanı Muratcan IŞILDAK , gelmekte olan Gönüllülük yasasını yorumladı.

30.08.2022
Gençe Alan Aç !

Genç Düşünce Enstitüsü ve YGDA platformu tarafından, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nce belirlenen, faaliyet alanlarına göre dernekler listesinde “Gençlik” ana başlığının yer almadığı uzun bir süre önce fark edilmiştir. Faaliyet kategorilerinde çocuklar, yaşlılar, engelliler başlıkları bir ana kategori olarak kullanılırken ülkemizin en büyük potansiyel gücü olarak görülen gençlere özel bir ana başlığın bulunmaması bir çelişki oluşturmaktadır. Mevcut durumda, spor faaliyetleri yürütmeyen ancak gençlik çalışması olan dernekler Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ndeki personelin uygun gördüğü herhangi bir ana başlığın altında sınıflandırılmaktadır. Bu başlıklar çoğu zaman biz gençlik derneklerinin esas faaliyet alanına uymadığı gibi, gençlik derneklerinin alana dair çalışmalarını da görünmez kılmakta ve ülkemizdeki gençlik çalışmalarının izlenmesini zorlaştırmaktadır.

27.08.2022
Hayallerin Hedeflere Giden Yolculuğu :)

Ankara Enstitümüzce gerçekleştirilen Proje Döngüsü Eğitiiminde Gönüllülerimiz ve üyelerimize ile adım adım yarınların hayallerini hedeflere yöneltmek adına çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.

29.07.2022
Gençlik Çalışanları İçin Sosyal Politika ve İstihdam Konferansına Katıldık

Gençlik Çalışanları İçin Sosyal Politika ve İstihdam Konferansına Katıldık

29.07.2022