Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar

Haberler
2.Girişimcilik Eğitimi Başvuruları Açıldı !

Genç Düşünce Enstitüsü olarak 29-30 Ekim 2020 tarihleri arasında 2.Girişimcilik Eğitimini düzenliyoruz. Başvurularımız Başlamıştır.

18.10.2020
TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ ATÖLYESİNİ TAMAMLADIK

Genç Düşünce Enstitüsü olarak Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Atölyesini tamamladık.

18.10.2020
04.Ekim Hayvanları Koruma Günü

#HayvanlarYaşamakİstiyor #4EkimHayvanlarıKorumaGünü

04.10.2020
Sivil Düşün Destekleri Açıklanıyor: Bilgilendirme Buluşmasına Davetlisiniz!

Sivil Düşün Destekleri Açıklanıyor: Bilgilendirme Buluşmasına Davetlisiniz!

30.09.2020
Genç Düşünce Enstitüsü STK’ları buluşturdu.

Genç Düşünce Enstitüsü STK’ları buluşturdu. Genç Düşünce Enstitüsü tarafından düzenlenen " Hak temelli çalışan Sivil Toplum Örgütleri Buluşması" başarılı bir şekilde tamamlandı. 2015 yılında kurulan Genç Düşünce Enstitüsü, kırk tane hak temelli çalışan sivil toplumu bir araya getirdi. Farklı şehirlerden katılan katılımcılar pandemi sürecinde kendilerinin ve temsil ettikleri kitlelerin karşılaştığı temel sorunları anlattılar ve yeni normalleşme ile ortak beklentilerinden bahis ettiler.

11.08.2020
‘Gönüllülük Çalışmaları’ Üniversitelerde Seçmeli Ders Olacak…

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “YÖK ile sürdürdüğümüz güçlü iş birliğimiz kapsamında, gönüllülüğün seçmeli ders olarak üniversitelerde uygulanması için çalışmalarımız vardı. Sürecin tamamlandığını ve artık gönüllülüğün seçmeli ders olarak akademik takvimde yer aldığını belirtmek istiyorum. Bunun, gönüllülük bilincinin yerleşmesi ve toplumumuzda sistematik olarak uygulanması noktasında son derece kritik bir adım olduğu kanaatindeyiz” dedi.

26.04.2020
WWF Türkiye: Bu Cumartesi Işıklar Tüm Dünyada ‘Dayanışma’ için Kapanacak

WWF’in iklim krizine dikkat çekmek için 2007’den beri ışıkların bir saat kapatılması çağrısı yaptığı Dünya Saati bu yıl Dünya Dayanışma Saati olacak.

26.03.2020
Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi

Koruncuk Vakfı, Türkiye’nin aile ve çocuk yeniden birleşme sürecindeki sosyal politikalarına katkıda bulunmak üzere ülkemize özgü bir model geliştirmek amacıyla başlattığı Aileye Dönüş Psikososyal Destek Modelleme Projesi’nin gelişiminin anlatıldığı ve Avrupa’dan katılımcılarla iyi uygulamaların tartışıldığı sempozyum, 13-14 Mart tarihinde gerçekleştiriliyor.

20.03.2020
Sivil Toplumun Adalete Erişimi !

Adalet Sistemini İzleme Derneği olarak, yargının herkes için adil, hesap veren, şeffaf, sürdürülebilir, erişilebilir ve anlaşılabilir şekilde işletilmesi adına, adalete erişim alanında yaşanan sorunları tespit etmek ve çözüm önerileri oluşturabilmek için çeşitli çalıştaylar düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaların ilkini ‘Sivil Toplumun Adalete Erişimi’ başlığıyla .. Şubat 2020 tarihinde İstanbul Politikalar Merkezi’nde gerçekleştirdi.

16.02.2020