Event Etkinlik Takvimi
Survey Anket

Web Sitemizi Nasıl Buldunuz ?

Sonuçlar

Genç Düşünce Enstitüsü STK’ları buluşturdu.


Genç Düşünce Enstitüsü STK’ları buluşturdu.

Genç Düşünce Enstitüsü tarafından düzenlenen " Hak temelli çalışan Sivil Toplum Örgütleri Buluşması" başarılı bir şekilde tamamlandı.

2015 yılında kurulan Genç Düşünce Enstitüsü, kırk tane hak temelli çalışan sivil toplumu bir araya getirdi. Farklı şehirlerden katılan katılımcılar pandemi sürecinde kendilerinin ve temsil ettikleri kitlelerin karşılaştığı temel sorunları anlattılar ve yeni normalleşme ile ortak beklentilerinden bahis ettiler.

Enstitü Başkanı Muratcan Işıldak ‘2015 yılından bu yana hak temelli çalışmalar yürütmekteyiz. Sivil toplum pandemi sürecinde birlikteliği Mekanın öneminin daha azaldığı bu dönemde , sivil topluma ses olmak için bu buluşmaları hayata geçirdik. Çevrimiçi yaptığımız bu çalışmada Tüketici Hakları , Kadın Hakları, Engelli Hakları,Roman Hakları , Alevi Yurttaşlarımızın mağduriyetleri , Gençlik Politikaları gibi temel hakları farklı bakış açılarından ortak çerçevede konuştuk. İçinde bulunduğumuz bu pandemi devam edecek gibi olsa da biz hak temelli çalışan sivil toplum örgütleri bir arada olup sorumluluklarımızı unutmamamız lazım. Çalışmalarımız devam edecektir.’dedi.

Genç Düşünce Enstitüsü yapılan online buluşma sonrasında ihtiyaç duyulan politika ve sosyal çerçevenin katılımcı bir yolla nasıl sağlanması gerektiği konusunda çözüm yoluna ulaşarak bundan sonra hak temelli çalışmalar yapacak diğer sivil toplum örgütleri içinde kaynak sağlamış bulunmaktadır.   Özgür ve katılımcı bir sivil toplum için ortak mücadele yürütüyoruz sloganı ile çalışmalarını yürütme hedefinde olan Genç Düşünce Ensitütüsü yeni projeler için çalışmalarına başlamış bulunmaktadır.